- Pantry Essentials 184 products
- Fresh Food 41 products
- Biscuits & Crackers 32 products
- Charcuterie 11 products
- Conserves 38 products
- Oils & Vinegars 16 products
- Oats, Muesli & Granolas 4 products
- Pasta 15 products
- Preserves 31 products
- Rice 6 products
- Sauces 43 products
- Snacking 13 products
- Sweets & Chocolates 8 products
- Spices 28 products
- Tea & Coffee 21 products
-
Allpress Espresso 250g
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Couscous Spices
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Lebanese 7 Spice
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Ras el Hanout
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Urfa Chilli Flakes
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Wild Sumac
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 184 products on Pantry Essentials collection
-
Alejandro Spicy Chorizo Hoop
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Borough Olives - Italian Nocellara Olives
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Borough Olives - Mixed Olives
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Borough Olives - Pitted Green Olives with Parsley
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Brindisa Bellota 75% Iberico Ham Slices
- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
$17.00 - Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
$17.00 - Sale price
- $18.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Brindisa Iberico Bellota Chorizo Slices
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 41 products on Fresh Food collection
-
Butterflies Lemon Crisp Biscuit
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.00 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.00 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Butterflies Rosehip Crisp Biscuit
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.00 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.00 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Drinks Biscuits Parmesan, Toasted Pine Nuts & Basil
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Drinks Biscuits Pecorino, Rosemery & Scottish Seaweed
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Island Bakery Classic Shortbread
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Island Bakery Lemon Melts
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$14.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$14.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 32 products on Biscuits & Crackers collection
-
Cobble Lane Cured Kabanos Sticks
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cobble Lane Cured Salt & Pepper Salami
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cobble Lane Cured Fennel & Garlic Salami
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cobble Lane Cured Lomo
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cobble Lane Cured Bresaola
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cobble Lane Cured Coppa
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 11 products on Charcuterie collection
-
El Navarrico Brown Lentils
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Hand Peeled Peaches
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Haricot White Beans
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Large Butter Beans ‘judiones’
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Large Chickpeas
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Piquillo Peppers
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 38 products on Conserves collection
-
Brindisa Arbequina Extra Virgin Olive Oil
- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
$18.00 - Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00
- Regular price
-
$18.00 - Sale price
- $20.00
- Unit price
- per
Sold Out -
La Tourangelle Avocado Oil
- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $11.00
- Regular price
-
- Sale price
- $11.00
- Unit price
- per
Sold Out -
La Tourangelle Basil Oil
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
La Tourangelle Hazelnut Oil
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Nunez de Prado Extra Virgin Olive Oil
- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
$30.00 - Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $30.00
- Regular price
-
$30.00 - Sale price
- $30.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Oliveology 17°C Organic Extra Virgin Olive Oil
- Regular price
- $21.00
- Regular price
-
$21.00 - Sale price
- $21.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $21.00
- Regular price
-
$21.00 - Sale price
- $21.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 16 products on Oils & Vinegars collection
-
Lakeland Mues The Artman Classic
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Lakeland Mues The Total Nutter
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Pimhill Organic Jumbo Oats
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Pimhill Organic Porridge Oats
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Little Pasta Organics
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Rummo Fusilli Nº48
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Rummo Gluten Free Fusilli Nº48
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Rummo Gluten Free Penne Rigate Nº66
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Rummo Paccheri Nº111
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Rummo Penne Rigate Nº66
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
$4.00 - Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 15 products on Pasta collection
-
El Navarrico Hand Peeled Peaches
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$11.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico Tolosa Black Beans
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
El Navarrico White Asparagus
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out -
England Preserves Bermondsey Bramble Jam
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
England Preserves Blackcurrant Blighty Jam
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
England Preserves Cherry Amour Jam
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 31 products on Preserves collection
-
Calasparra White Paella Rice
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Seggiano Black Nerone Rice
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Seggiano Organic Carnaroli Risotto Rice
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Seggiano Wild Red Rice
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$7.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
The Real Basmati Rice Co, Brown
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
The Real Basmati Rice Co, White
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Auntie's Tamarind Sauce
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Brindisa Salsa Brava
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
ChimiLove Hot
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
ChimiLove Mild
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
ChimiLove Original
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cool Chile Al Pastor Marinade
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 43 products on Sauces collection
-
Andres Gavino Tortas de Aceite
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Torres Smoked Paprika Potato Crisps
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Torres Ibérico Ham Potato Crisps
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Torres Black Truffle Potato Crisps
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$6.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Oliveology Greek Pistachios
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Blanco Nino Ancient Grain
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 13 products on Snacking collection
-
Alemany Soft Turron
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$10.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$10.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Casa Eceiza Chocolate Cigarrillos Biscuits
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Casa Eceiza Cigarrillos Biscuits
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
$8.00 - Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Cloudberry Sea Salted Caramel
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$10.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$10.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Havanna Dulce de Leche
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Pump Street Chocolate Ecuador Croissant Bar 62%
- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $9.00
- Regular price
-
$9.00 - Sale price
- $9.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 8 products on Sweets & Chocolates collection
-
Arabica Couscous Spices
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Lebanese 7 Spice
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Ras el Hanout
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Urfa Chilli Flakes
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Arabica Wild Sumac
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Brindisa Saffron
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$5.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 28 products on Spices collection
-
Allpress Espresso 250g
- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
- $12.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Good & Proper Brockley Breakfast Tea Bags
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Good & Proper Chamomile Tea Bags
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Good & Proper Earl Grey Tea Bags
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Good & Proper English Breakfast Tea Bags
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Good & Proper Jade Tips Green Tea Bags
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out
Showing 6 of 21 products on Tea & Coffee collection
Quality food, locally sourced
The Passage Pantry was built on a passion for food, sustainability and community, with these values being at the core of everything we do. We choose to work with mostly local producers and farmers that care as much about our planet as we do, so that we can provide seasonal and fresh products for our local community.
We truly believe that sustainable food and drink should never compromise on quality or taste and should be affordable and accessible for everyone who want exceptional quality products.

Featured product
Jose Gourmet Sardines in Extra Virgin Olive Oil
- Vendor
- The Passage Pantry
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
The sardines swam along the Atlantic coast, up and down, laughing and stretching, shaking and bending!
120g
Artisan Food & Drink Shop Islington, London
Welcome to The Passage Pantry! your local one-stop-shop for sustainable and ethically sourced produce. We have proudly been providing the community of Islington and its surrounding areas with some of the very best artisanal goods available in the area; taking full advantage of local providers who share our same passion for artisanal and sustainable fare. We actively choose to work with mostly local farmers and producers, who are some of the best in their industry, providing fresh and seasonal products year round. We believe that living sustainably should never mean compromising on quality.
With more and more of our community becoming environmentally conscious, we have seen a significant increase in requests for ethically sourced food and drink. When we opened The Passage Pantry’s doors to the public in Islington, we did so with three core values in mind: a passion for food, sustainability and community. Because of these commitments, over the years we have seen many members of our community come through our doors to take their first of many steps towards sustainability, and are extremely proud and honoured to be able to provide this integral service to the people of Islington and their loved ones.
Artisan Store Islington
At The Passage Pantry, our mission above all is to make artisanal goods accessible, affordable and sustainable – all whilst never ever compromising on quality and taste. We believe that everyone should be able to access exceptional quality produce, no matter what, which is why we also offer same-day online delivery to areas within our 2 mile radius! We also believe that we should always take advantage of the local resources where we can, which is why we proudly supply only the very freshest and in-season produce and products.
Our huge selection of artisanal products range from cupboard essentials, fresh produce and teas & coffees, all the way to herbs & spices, charcuteries and conserves! No matter your taste or preference, we promise that all of our products are created and packaged with the utmost care and consideration for you, your health, and the environment.